Haber

Uluslararası Latmos Ultra maraton başlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas’ın Kapıkırı İlçesi’nde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Latmos Ultra Maratonu ile yerel ve sporTurizme katkı sağlanması amaçlanıyor.

Bu yıl Türkiye’nin 29 ilinden ve 6 ülkesinden 460 sporcunun katılacağı turnuva 10-17-26-45 kilometre olmak üzere 4 kategoride yapılacak. Run in Wonderland mottosuyla dünyanın farklı coğrafyalarından sporcuları Milas’ta bir araya getirecek olan 4. Uluslararası Latmos Ultra Maratonu’nun ilk gününe Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün de katılması bekleniyor.

Muğla ve Latmos dağlarının doğal güzelliklerinin koşarak keşfedildiği 4. Uluslararası Latmos Ultra Maratonu, 2019 yılından bu yana yerli ve yabancı sporcuları buluşturuyor. Maratona 2023 katılımcı ile birlikte 1336 sporcu katıldı. 8 Nisan Cumartesi günü başlayacak 4. Ülkeler Arası Latmos Ultra Maratonu 10 km olarak belirlendi ve 45 km başlangıç ​​Kapıkırı sahili, 17 km başlangıç ​​noktası Kapıkırı sahili, bitiş noktası Bağarcık köyü, 26 km etap başlangıç ​​noktası Bağarcık köyü olarak belirlendi. Kapıkırı sahilini bitir.

Diğer yarışlardan farklı olarak doğanın gizemi Latmos Ultra Maratonu, 2019 yılından bu yana her yıl Nisan ayında düzenleniyor.

Hem köydeki konaklama kapasitesi hem de güçlü doğa çabası nedeniyle yarışta 460 katılımcı kontenjanı bulunuyor. Milas’ın eşsiz Anadolu topraklarında bulunan Latmos Dağları’nın aşılmasıyla 2018 yılında keşfedilmiştir. – MUĞLA

haber-yatagan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu