Haber

Kayseri Büyükşehir’den kırsalda kar mücadelesi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de kırsal mahallelerde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları büyük bir özveriyle özveriyle ulaşıma açan Büyükşehir Belediyesi, merkezde Fen İşleri Daire Başkanlığı, ilde Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleriyle çalışmalarını sürdürüyor. kırsal mahalleler.

Merkez ve ilçelerde toplam 156 araç ve 328 işçi ile kardan kapanan yolların açılması için faaliyet yürüten gruplar, çift vardiya uygulamasıyla aktif çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin kar yağışı nedeniyle kapatılan Bünyan’da 12, Develi’de 18, Pınarbaşı’nda 47, Sarız’da 6, Talas’ta 4, Tomarza’da 24 ve Yahyalı’da 5 mahalle yolu var. semt. 928 kilometrelik yol ağında toplam 116 mahalle yolunu hizmete açtı.

Yoğun kar yağışı ve kar yağışı nedeniyle kapatılan Pınarbaşı’nda 5 mahalle yolu ile Sarız’da 27 mahallede çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Merkezde Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı ekipleri karla birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Gruplar, ana arterler, kaldırımlar, cadde ve sokaklarda yol temizleme, tuzlama ve kar temizleme çalışması yaptı.

TOPLAM 328 İŞÇİ 156 ARAÇLA KARLA ÇALIŞIYOR

Merkez ve ilçelerde toplam 156 araç ve 328 işçi ile çift vardiya çalışan Büyükşehir Belediyesi kar ekibi, kar yağışının toplumun günlük yaşamına olumsuz etkilerini en aza indirmek ve trafik akışını sağlamak için gece gündüz çalışıyor. yollar.

haber-dogansehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu