Ekonomi

Elon Musk, Twitter CEO’su görevinden ayrıldı

Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Twitter için yeni bir CEO tuttuğumu duyurmaktan heyecan duyuyorum. Yaklaşık 6 hafta içinde başlayacak.” sözünü kullandı.

Yeni CEO’nun ardından şirketteki rolünün ne olacağına değinen Musk, görevinin, ürün, yazılım ve hizmetleri denetleyen Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknolojiden Sorumlu Başkan (CTO) olacağını belirtti.

Musk’ın yaptığı paylaşımdan yeni CEO’nun kadın olacağı anlaşılırken isim verilmedi.

İşi alacak kadar “aptal” birini bulduğunda CEO olarak istifa edeceğini söyledi.

Geçen yıl Aralık ayında Elon Musk, Twitter’da CEO görevinden ayrılıp ayrılmaması konusunda bir anket başlatmış ve sonucu kabul edeceğini söylemişti.

Musk’ın yaptığı ankette 17 milyon 500 bini aşkın kişi oy kullandı. Anket sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 57,5’i Musk’ın ayrılmasını, 42,5’i ise devam etmesini tercih ettiğini ifade etti.

Musk, şirketin yönetimini devralacak kadar “aptal” birini bulduğu anda Twitter CEO’luğundan istifa edeceğini ve ardından sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğini belirtti.

Bazı Tesla hissedarları, Twitter’ın Musk’ın dikkatini dağıttığına inanıyor ve Tesla’daki görevlerine odaklanamaması nedeniyle paniğe kapıldı.

kuyucak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu