Haber

Down Sendromlu Bireyler Bilecik Belediyesi Mutluluk Sosyal Tesisinde İstihdam Edilecek

Bilecik Belediyesitarafından hazırlanan sosyal proje kapsamında açılan Memnuniyet Sosyal Tesisi’nde down sendromlu bireyler istihdam edilecek.

‘Artı 1 Mutluluk’ sloganıyla hazırlanan proje kapsamında Milli Egemenlik Parkı yanındaki çay bahçesinde hizmete açıldı. BilecikBelediye Memnuniyeti Sosyal Tesisi down sendromlu bireylere hizmet verecek.

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak, tesisin açılış töreninde konuştu. Subaşı, söz konusu:

“Bu tesisin kuruluş nedenleri özel çocuklarımızın iş ve el becerilerini geliştirmek, sosyal hayata entegre olmalarını sağlamak ve aslında en değerlisi onları anlamamızı sağlamaktır. tesis ve projeler, toplumumuzun eğitimsizlik ve bilgisizlikten kaynaklanan kolektif önyargılarına karşı oluşturmamız gereken kolektif bilinçtir.Anlayış ve anlayışın sahaya yansıtılabileceği en keyifli ve verimli alan olarak görüyoruz. bu yüzden burada özel çocuklarımızla konuşacağız, hikayelerini dinleyeceğiz, hayatları boyunca kalplerinde ve yüzlerinde taşıdıkları ‘artı 1’ fazladan mutluluğu paylaşacağız.”

Açılan tesisin tüm Bileciklilere ait olduğunu vurgulayan, Subaşı, devam etti:

“Yüreği kocaman güzel çocuklar ve o güzel çocuklara hayatlarını adayan anne babalar varken duygulanmamak, gurur duymamak elde değil. Üzülmemek, gurur duymamak mümkün değil. hayatlarını çocuklarına adayan, çocuklarımız için canla başla çalışan, onların her zaman yanında olan ve hayatlarında değerli bir rol oynayan ailelere, öğretmenlerimize, eğitmenlerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. model olan istekli vatandaşlar.İnanın içimdeki huzuru ne kadar konuşsam da tarif etmem çok zor.Bu tesis çocuklarımızın, annelerimizin, babalarımızın, kardeşlerimizin, kısacası bu tesisin. hepimizin, yani Bilecik’indir.”

Bilecik Manisiz Yarınlar Derneği Lideri Aslıhan Volkan, dezavantajlı bireylerin tesiste çalışarak sosyal hayata dahil edileceğini kaydetti. Volkan dedi ki:

Açılışın ardından Subaşı ve Volkan, iki kurum arasında birçok alanda iş birliğini öngören protokole imza attı.

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu